Haber

“UYAFA Palandöken Kupası” depremler nedeniyle 2024’e ertelendi

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA), 25-31 Mayıs tarihlerinde Erzurum’da düzenlenmesi planlanan “UYAFA Palandöken Kupası” turnuvasının Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle 2024 yılına ertelendiğini duyurdu.

UYAFA’dan yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, UYAFA Başkanı Özcan Şimşek ve yönetim kurulunu makamında kabul etti.

Resepsiyonun ardından açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, bakanlığın desteğiyle Erzurum’da düzenlenmesi planlanan UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası futbol turnuvasının depremler nedeniyle bir yıl ertelendiğini bildirdi.

UYAFA ile iş birliklerinin hız kesmeden devam edeceğini kaydeden Kasapoğlu, “Ülkemizin gençlerini kültür, sanat, bilim ve teknolojide çok ciddiye aldığımız gibi, bakanlıkları olarak sporda da yanlarında olacağız. desteklemeye devam edin.” sözlerini kullandı.

Yıldız oyuncularla özel maçlar yapılacak

Özcan Şimşek başkanlığındaki UYAFA yönetimi, Palandöken Kupası’nın bir yıl ertelenmesinin ardından depremzedeler yararına planlanan özel maç sayısını artırma kararı aldı.

Aralarında Gheorghe Hagi ve Gheorghe Popescu’nun da bulunduğu Romanya’nın eski yıldız futbolcularının oynayacağı özel maçlardan biri Türkiye’de, oburluk ise Romanya’da oynanacak. Her iki maçın geliri de depremzedelere bağışlanacak.

Türkiye ve diğer ülkelerden eski yıldız futbolcular da özel maçlara davet edildi.

cayirovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu