Haber

Çin, Avustralya Başbakanı’nın ülkeye ziyaretini memnuniyetle karşıladı

PEKİN, 23 Ekim (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Avustralya Başbakanı Anthony Albanese’nin ülkeyi ziyaret etmesini ve 6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na (CIIE) katılmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Mao bu açıklamayı Pazartesi günü olağan basın toplantısında Anthony Albanese’nin 4-7 Kasım tarihleri ​​arasında Çin’i ziyaret ederek 6. CIIE’ye katılacağı haberinin sorulması üzerine yaptı.

Albanese’nin Çin Başbakanı Li Qiang’ın daveti üzerine ülkeye yaptığı ziyareti ve 6. CIIE’ye katılımını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Mao, “Sağlam ve istikrarlı bir Çin-Avustralya ilişkisi, iki ülke ve iki halkın temel çıkarlarına hizmet etmektedir. Bölgede ve dünyada barışın yanı sıra.” “Aynı zamanda istikrarına da yardımcı oluyor” dedi.

Mao, iki halka daha fazla fayda sağlamak amacıyla üst düzey etkileşimleri güçlendirmek, çeşitli alanlarda etkileşimi ve iş birliğini artırmak ve ikili çıkarların sürekli iyileştirilmesini ve geliştirilmesini teşvik etmek için Avustralya ile çalışmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu