Haber

Sivasspor ile Samsunspor Berabere Kaldı

Sivasspor Teknik Müdürü Servet Çetin, Samsunspor ile berabere kaldıkları maçla ilgili “Çok iyi oynadık. İnşallah çok daha iyi olacağız” dedi. Samsunspor Teknik Müdürü Hüseyin Eroğlu, “İlk deplasman maçımıza çıktık. Zor olduklarını zaten ilk maçta biliyorduk. Galibiyete rakipten daha yakındık” dedi.

Süper Lig 2023-2024 Dönemi ilk hafta maçında Sivasspor, Samsunspor ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından Sivasspor Teknik Yöneticisi Servet Çetin ve Samsunspor Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu basına açıklamalarda bulundu. Sivasspor Teknik Menajeri Servet Çetin, ekibini tebrik ederek, “Bu sıcak havada güzel çaba sarf ettiler. Aslında çaba lehimize devam etti. Çok iyi oynadık. O yüzden çok iyi denedik. Golü de bulduk. Tabii ki. , golü bulduktan sonra doğal olarak biraz geriye yaslandık ama bunun için endişelenmemize gerek yoktu.” Gerçek durdu. Rakibe pozisyon vermedik. Aksine 1-0 öndeyken yakaladığımız bazı kontra atak durumlarında özellikle Samu Saiz son paslarda daha dikkatli olup oyuncumuza pas verseydi daha farklı olabilirdi. Biz de 2-3’ü bulacak pozisyonu yakaladık. Ancak dediğim gibi onları değerlendiremedik “Oyuncuların performansından ve emeğinden memnunum. Umarım çok daha iyi oluruz. Gerçekten çocuklarla çok iyi çalışıyoruz. İnşallah bunun karşılığını da alırız. Önümüzdeki maçlar” dedi.

HÜSEYİN EROĞLU: KAZANAMAYA RAKİPTEN DAHA YAKIN OLDUK

Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıktıklarını belirterek, “İlk deplasman maçımızı oynadık. İlk maçta sıkıntı yaşadıklarını biliyorduk. Aslında bunu oyuncularımızla da paylaşmıştım. Daha önce de söylemiştim. Maç.Birçok oyuncu son anda takımımıza katıldı.Uyumlu oynayan bir takım vardı.Biz buraya kendi oyunumuzu göstermek ve kazanmak için geldik.Aslında ilk yarıda çoğu yerde topa sahip olan taraf bizdik. oyun ama ikinciden üçüncüye giderken yaptığımız pas hatalarıyla istediğimizi üretemedik. Rakibin bir gol atması güzel. “Gol vardı. Çok güzel bir gol attılar. Ancak bunun dışında bir pozisyon vermedik. Daha dinamik, daha agresif oynamalıyız. Tempomuzu artırmamız gerekiyor. Rakibe göre kazanmaya yakın olan taraf bizdik. Girdiğimiz durumlar oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu