Ekonomi

Otobüs biletleri uçak fiyatlarıyla yarışıyor

Esmanur GÜLBAHAR / Ahmet GÜNAY / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Şehirlerarası otobüs yolculuğunun, özellikle dönem içerisinde yükü ağır olan öğrencilerin uzun mesafe ulaşımında en çok tercih ettiği yol alternatiflerinden biri olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda firmalara da sorduk. Doluluk ve fiyat oranları nedir?

“GELİRLER GİDERLERİ KARŞILAYAMAZ”

Gezgin Doluluk oranının beklentilerin altında olduğunu belirten işçi, “Beklentilerimizin altında bir dönem oldu. Piyasa bu hale geldi, artışlar ve bilet fiyatları beklentilerin altında kaldı. Sömestr döneminin beklentilerin altında geçmesinin nedeni feribot yolculuğu, uçak yolculuğu, hızlı tren ve uçak biletlerinin artık insanlar için daha ucuz olması beklentileri azalttı. Bunun mazot fiyatlarıyla da alakası var, mesela biz daha fazla vergi alırken, havayolu sistemi bizden daha az ödüyor. vergi alınmak. Şimdilik biletlerimizi aldık. fiyat“Farkı yansıtmadık ama böyle devam ederse gelirler giderleri karşılamadığı için artırmak zorunda kalacağız.”

“HAYIRLI BİR DURUMDA DEĞİLİZ”

Yarıyıl tatilinin otogarın işleyişine hiçbir faydası olmadığını belirten görevli, “Şu anda çalışmalarımız hiç uygun değil. Hiç hoş bir durumda değiliz. Bazen öyle durumlar oluyor ki insanlar ekmek getiremiyor. Evlerine. Online bilet satışları bizi kapıcı benzeri bir çalışma sistemine zorluyor.” yönlendirildik, resmi olarak bitirdik. Gelip gidiyor gezgin Onları sadece platforma yönlendiriyoruz, hepsi bu. “Burada 3-5 yolcu gelirse bilet kesiyoruz, yoksa bilet bile çıkaramıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu