Haber

Kayseri Kocasinan en büyük fidanlığı kurdu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Gelecek nesillere daha yeşil bir Kocasinan bırakmak için titizlikle çalıştıklarını belirten Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni ve farklı bitkilerin yetiştirildiği fidanlıkların Ar-Ge faaliyetlerini yürüten bir üretim merkezi gibi çalıştığını söyledi.

Oruçreis ve Gömeç İlçelerinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlıklarda, Kayseri’nin iklimine uygun çeşitli bitkiler yetiştirdiklerini belirten Önder Çolakbayrakdar, daha yeşil bir Kocasinan inşa etmek için ilçenin her köşesini yeşillendirmeye devam ettiklerini vurguladı.

Kocasinan’ı kişi başına düşen yeşil alan açısından dünya standartlarının iki katına çıkardıklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, “Kocasinan’ı değiştirmeye, daha da güzelleştirmeye devam ediyoruz. Bir yandan ilçemizin dört bir yanına fidan ve ağaçlar dikiyoruz, diğer yandan da çeşitli bitkilerle parklarımızı renklendiriyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı gruplarımız tarafından fidanlıklarımızda ağaç ve çalı bitkileri ile mevsimlik çiçekler üretilmektedir. Oruçreis ve Gömeç bölgelerinde bitkisel üretim merkezi olarak faaliyet gösteren, altyapı ve yenileme çalışmalarının hızla devam ettiği fidanlıklar; Toplam 50 bin metrekare alanı kaplayan alanda ağaçlar, çalılar, tıbbi ve aromatik bitkiler, iç mekan çiçekleri olmak üzere toplamda 450 binden fazla bitki bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak 10 bin metrekare alan üzerine kurulu bitkisel harç üretim tesisinde günlük bin metreküp bitkisel harç üretimi yapılıyor. Hafriyat topraklarından peyzaj alanları için verimli toprak üreten Toprak Üretim Tesisi (Bitkisel Harç Üretim Tesisi) günlük bin metreküp üretim kapasitesine sahiptir. Fidanlıklarımızda yetiştirdiğimiz bitkilerle hem Kayseri hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. İlçe genelinde ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında şartlara uygun çiçeklendirme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bahar sezonu hazırlıklarımız devam ediyor. Titizlik ve hassasiyetle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaların bölgeyi yeşillendirmeye ve estetik çekiciliğini artırmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

habergolbasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu