Ekonomi

Bank of America, World Wrestling Entertainment ve Ultimate Fighting Championship’in sahibi TKO Group’u Satın Al notuyla izlemeye başladı

Bank of America Securities analistleri, UFC ve WWE’nin sahibi TKO Group (TKO) hakkında, hisse satın alma tavsiyesi ve 100 $ hedef hisse fiyatı ile araştırma kapsamı sağlamaya başladı.

“Eylül 2023’te kurulan TKO Group, tanınmış profesyonel güreş organizasyonu WWE ile karma dövüş sanatları organizasyonu UFC’yi birleştiriyor. Bu birleşme, artan verimlilik ve büyüme potansiyeli için fırsatlar yarattı” dedi.

Finans kuruluşu, 2025 ve 2026 mali yıllarında TKO Group’un gelirleri için yıllık %13’lük bir büyüme oranı öngörüyor. Ayrıca faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi kârda yıllık %20’lik bir artış ve faaliyetlerden elde edilen nakit akışında yıllık %34’lük bir artış öngörüyor.

Analistler, bu tahminin gelir artışı, iyileştirilmiş kar marjları ve operasyonlardan artan nakit akışının umut verici bir karışımına işaret ettiğini ileri sürüyor.

Bank of America analistleri, TKO Group’un önümüzdeki yıllardaki performansı için çok önemli bir faktör olarak UFC için yapılacak Amerikan medya hakları anlaşmalarına işaret ediyor.

SmackDown yayın hakları ücretlerindeki küçük artışın da gösterdiği gibi, medya haklarını satın alan şirketler daha seçici hale gelse de, Netflix’in (NFLX) Raw yayın haklarını satın alması, büyük bir uluslararası şirketi de işin içine sokuyor. Bu durumun WWE’nin küresel popülaritesini zaman içinde artırabileceği gözlemleniyor.

Bank of America ekibi, “UFC’nin Amerika yayın haklarının TKO Group’un medya hakları portföyündeki en değerli varlık olduğunu ve 2026’da yeniden müzakere edildiklerinde muhtemelen önemli ücret artışları göreceklerini düşünüyoruz” diye yazdı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.

haberortahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu