Haber

Akkuyu NGS Personeli Depremden Etkilenenler İçin Harekete Geçti

Akkuyu Nükleer Santral Projesi’nde (NGS) yer alan firmalar, depremden etkilenenler için el ele verdi.

Bu kapsamda Akkuyu NGS çalışanlarının çoğunluğunun yaşadığı Silifke, Kum Mahallesi ve Taşucu’nda kurulan noktalarda temel ihtiyaç maddeleri toplandı. Proje personeli ve bölge sakinleri kıyafet, ayakkabı, battaniye, ısıtıcı ve uyku tulumu gibi temel ihtiyaçları toplama noktalarına getirdiler. 7 Şubat akşamı prestijle toplanan en az 4 ton ihtiyaç malzemesi Silifke Belediyesi’ne teslim edildi. Personel ve bölge sakinleri 10 Şubat’a kadar malzeme toplamaya devam edecek.

Akkuyu NGS projesinin müteahhitleri de enkaz kaldırma çalışmalarına destek amacıyla aralarında vinç, traktör, hafriyat makinesi ve damperli kamyonların da bulunduğu yaklaşık 80 araç gönderdi. 200’den fazla personel araçlarla birlikte deprem bölgesine gitti.

Ayrıca, tıbbi yardıma ihtiyacı olan depremzedelere doktorların hava yoluyla ulaştırılabilmesi için 60’tan fazla otobüs Adana Havalimanı’na gönderildi.

Deprem bölgesindeki kan ihtiyacına karşı mevcut kan bağışı noktalarına ek olarak Silifke’deki Kızılay ofisinde ve Büyükeceli’deki işçi kampında kan bağışı noktaları açıldı.

Ankara ve Moskova’daki AKKUYU NÜKLEER ofisleri de depremzedeler için topladıkları nakit yardımları TC İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) hesaplarına aktaracak.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, Bu ölçekte bir felakete kayıtsız kalmak mümkün değil. Çalışma arkadaşlarımıza ve şantiyemizdeki tüm çalışanlarımıza bu işbirliğine katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz. Her saniyenin paraya mal olduğu bir durumda, güçler ve kaynaklar derhal seferber edilmelidir. Tabii ki, aldığımız önlemlerin ötesine geçecek ve mağdurlara mümkün olan her temeli gerektiği kadar sunacağız. Türk halkıyla birlikte yastayız. Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifalar diliyor, enkaz altında kalanların bir an önce kurtarılmasını temenni ediyoruz.terimleri kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu